top of page
Katarzyna-Jańska.jpeg

Katarzyna Jańska

coach

Jest absolwentką studiów filologicznych na Uniwersytecie Wrocławski oraz Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji przy SWPS w Warszawie, co pozwoliło jej na rozwinięcie zainteresowań człowiekiem, a w szczególności obszaru związanego z tym, w jaki sposób wpływa na jednostkę kultura i sztuka. Od wielu lat jest zafascynowana koncepcją wspólnoty. Kolektyw rozumie jako formę protestu przeciw skrajnemu indywidualizmowi i przestrzeń dającą możliwości ciągłego zaczynania od nowa. "Dziś, gdy stoimy przed wielkimi wyzwaniami transformacji (ekologicznej, technologicznej, społecznej), jest to szczególnie ważne, by dzięki twórczej wymianie między ludźmi następowała zmiana".

Do tych idei odwołuje się w pracy podczas spotkań indywidualnych oraz sesji grupowych.


Zaprasza do pracy coachingowej opartej na dwóch filarach, tj.  zatrzymaniu
się i sprawczości.


Praktykuje model coachingu, pozwalający na zatrzymanie się, zatrzymanie się przy sobie i danie sobie zgody na to, że nie muszę być lepszą wersją siebie. Daje to możliwość poznania siebie, zrozumienie mechanizmów, które nami powodują, poczucia swoich emocji i ciała. Z tego miejsca dopiero można podejmować świadome decyzje, nie będące tożsame z modą na samodoskonalenie.

 

W pracy z klientem zwraca uwagę na to, że można „nie wiedzieć” i że to jest ok, że kształtuje nas właśnie poszukiwanie odpowiedzi.

Obszary pracy:

Wspiera klientów w osiąganiu celu. Uważa, że w obszarze, na który człowiek ma wpływ, może podjąć działania pomagające w osiągnięciu celu. Natomiast w obszarze, na który nie ma wpływu, może starać się zaakceptować ten fakt, nawet, gdy prowadzi do złości,  smutku. Ważnym jest, by nauczyć się rozpoznawać w sobie te emocje i znaleźć sposób na ich wyrażanie. Akceptacja tego, co jest pozwala dalej cieszyć się życiem.

bottom of page