top of page

Pierwsza sesja logopedyczna – pytania i odpowiedzi

Czego można spodziewać się na pierwszej wizycie logopedycznej? Jak się do niej przygotować? Niezależnie od tego, z jakim problemem przychodzisz do specjalisty – warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się do spotkania. A także, w czym może pomóc Ci logopeda. Podpowiadamy.

logopeda, wizyta u logopedy

Pierwsze spotkanie z logopedą może odbyć się w gabinecie, a także w formie online. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń ze specjalistą. Podczas wizyty kluczowe jest przedstawienie wzajemnych oczekiwań.


W czym może pomóc logopeda?


Specjalista może pomóc osobom z problemami w mowie oraz komunikacji. Zajmuje się korektą wad wymowy (np. rotacyzm, seplenienie), zaburzeniami mowy (np. jąkanie) emisją głosu. Pracuje nad jakością mowy zaniedbanej, niechlujnej, niewyraźnej. Logopeda podczas wizyty ocenia stan i funkcje wędzidełka językowego, wędzidełek wargowych, pozycji spoczynkowej języka, połykania / przełykania i oddychania.

logopeda, wizyta u logopedy

Jak przygotować się do spotkania?


Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie problemu, z jakim udajesz się do specjalisty. Podczas spotkania logopeda zada szereg pytań, przeprowadzi wywiad, dokona diagnozy. Dowiesz się, jak na czym będzie polegała współpraca, czego możesz oczekiwać, a także ile będzie trwać terapia. Otrzymasz zalecenia do samodzielnego wykonywania w domu. Najważniejsza jest szczera rozmowa i zdefiniowanie swoich potrzeb bądź potrzeb twojego dziecka.

logopeda, wizyta u logopedy

Poznaj naszych logopedów


Magdalena Bronkowska - logopeda, terapeuta integracji sensorycznej (SI), terapeuta miofunkcjonalny. Przyjmuje dzieci i młodzież od 3 do 18 roku życia. Aurelia Wawrowska - logopeda, pedagog. Przyjmuje dorosłych i młodzież od 15 roku życia.22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page