IMG_0119.jpeg

Marcin Nowacki

Ukończyłem ponad 800 godzin praktyk, szkoleń, kursów i treningów kompetencji psychologicznych, coachingowych, biznesowych i rozwojowych. Praktykuję uważność w różnych formach od ok. 10 lat, w tym 5 lat praktyki zen z odosobnieniem sesshin 2 razy w roku (linia zen "Pusta Chmura"). Ukończyłem 8-tygodniowy trening MBSR, 8-tygodniowy trening MBCT. Prowadziłem wiele warsztatów m.in. dotyczących uważności w sporcie (Mindful Athlete) oraz w coachingu/relacji (Mindful Coach). Jestem wykładowcą akademickim - prowadzę zajęcia (m.in. z psychologii) ze studentami na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje także kilkanaście lat pracy w firmach z branży finansowej (m.in. Euro Bank, ULTIMO, Sun Finance, EGB Investments) na wyższych stanowiskach menedżerskich.

 

Ukończyłem dwa kierunki studiów magisterskich - prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i psychologię (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie SWPS oraz dwa kierunki studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS - "Uważność i współczucie" pod kier. dr. Pawła Holasa, jako wstęp do szkolenia nauczycielskiego MBCT oraz „Coaching z elementami psychologii" pod kier. dr. Mikołaja Koterskiego. 

 

Jestem członkiem ACBS (Association for Contextual Behavioral Science) APA (American Psychological Association). Jestem współzałożycielem Instytutu Rozwoju „W Przestrzeni“ Uczestniczę w stałej superwizji w związku z prowadzoną przez siebie działalnością psychologiczną i coachingową. Pozostaję w stałej relacji ze swoimi nauczycielami.

Prywatnie - od wielu lat aktywnie uprawiam sport - jestem triathlonistą (amatorem), trzykrotnie ukończyłem zawody na pełnym dystansie IRONMAN oraz kilkanaście razy na dystansach krótszych startując w zawodach na wielu kontynentach. Moją zimową pasją jest snowboard.

Więcej informacji na stronie www.marcinnowacki.pl

MZ.jpg

Marcin Zasempa

 

Przez ostanie 20 lat brałem udział jako uczestnik ale też współorganizator w około 300 kursach i warsztatach medytacyjnych i rozwojowych, ostanie 2-3 lata szczególnie na praktykowaniu Uważności, Ukończyłem Kursy Mindfulness w programie MBSR oraz MBLC i rozpocząłem swoje szkolenie nauczycielskie Mindfulness Based Living Course. Zająłem się organizacją i propagowaniem kursów uważności dla biznesu oraz innych organizacji. Jestem coraz bardziej zafascynowany dzieleniem się doświadczeniem i wymiana międzyludzką - współpracą, budującymi relacjami, tam gdzie jesteśmy, w pracy, w biznesie, tam gdzie się spotykamy i chcemy wspólnie tworzyć.

 

Mam 48 lat, od dzieciństwa fascynuje mnie życie jako takie, doświadczanie go, zrozumienie siebie i świata w którym żyję. Od wczesnej młodości zajmowałem się tworzeniem muzyki, aktywnie uczestniczyłem w młodzieżowych organizacjach społecznych, wymianie kulturalnej i społecznej. Kreowaniu społeczeństwa twórczego, świadomego i współpracującego z dbałością o ekologie. Wtedy też po raz pierwszy spotkałem się z filozofia buddyjska trafiając na książkę "Cud uważności" Thích Nhất Hạnh.

 

Przez ponad 15 lat pracowałem w biznesie głównie jako manager sprzedaży, od małych firm rodzinnych do wielkich korporacji, dużo ciężkiej pracy, wzlotów i upadków w tym czasie, ale przede wszystkim ogromna nauka i doświadczenie. Jednocześnie równolegle stopniowo zagłębiałem się w praktykę buddyjską, medytację i studiowanie nauk o umyśle. Wciąż towarzyszyła mi muzyka - przez kolejne 5 lat współtworzyłem zespól muzyczny. Kolejne 2 lata życia spędziłem na małej wysepce pomiędzy Anglia a Francją. Praca, zwiedzanie, nawiązywanie relacji z tubylcami, kolejne cenne doświadczenia.

 

Po powrocie do Polski kolejne zmiany w moim życiu. Zdecydowałem, że będę pracował jako freelancer. Znów olbrzymia nauka - o sobie, ekonomii, dyscyplinie, organizacji, o tym, jak ważne są w życiu relacje, o tym co wpływa na mój dobrostan, a co mu szkodzi. O poszukiwaniu harmonii w tym co uznaje za etyczne i wspierające, a zarabianiem pieniędzy.

 

Ostanie 5 lat to jednocześnie głębokie zajrzenie w siebie, w moje relacje z samym sobą oraz to jaki jestem w relacjach z innymi. Jestem wciąż i niezmiennie zaciekawiony życiem. Uwielbiam przyrodę pod wieloma postaciami, podróże, ostanie lata oddaję się pasji fotografii.