Plac Solny 16, Wrocław (Budynek Starej Giełdy)
+ 48 664 314 470
Rejestracja pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00.

Psycholog

Kornelia Kosma
Jest psychologiem dzieci i młodzieży. Ukończyła psychologię o specjalności klinicznej w formie jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie SWPS z II Wydziałem Zamiejscowym we Wrocławiu oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Jest również trenerem TUS I i II stopnia. Doświadczenie zdobyła współpracując z przedszkolem integracyjnym, następnie terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.
Swoje umiejętności oraz doświadczenie wykorzystuje także w prywatnej praktyce, gdzie przeprowadza konsultacje dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Swoją wiedzę pogłębia poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych.
Ma głębokie zrozumienie każdej sytuacji oraz emocji jej towarzyszących. Wie także, że zmaganie się z problemami, może być doświadczeniem izolującym, ważne jest dla niej zatem, aby każdy, kto przechodzi przez trudności i potrzebuje wsparcia, miał je zapewnione.
Obszary pracy:
- wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży z takimi trudnościami jak: stany lękowe (w tym mutyzm wybiórczy), depresja, niska samoocena i zaniżona pewność siebie
- wzmacnianie kompetencji emocjonalno - społecznych dzieci i młodzieży
- ustalenie przyczyn zachowań niepożądanych u dzieci i młodzieży w tym również diagnoza opóźnień psychoruchowych
- udzielanie wsparcia rodzicom w procesie wychowawczym oraz sytuacjach okołorozwodowych
- praca nad jakością komunikacji w rodzinie

Aleksandra Korolik-Kubrakiewicz
Jest psycholożką (absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu), trenerką i edukatorką seksualną. Ukończyła studia podyplomowe z Seksuologii praktycznej na SWPS w Poznaniu, Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz liczne kursy i szkolenia z obszaru psychologii rozwojowej oraz pracy z grupą.
Zdobywała doświadczenie pracując indywidualnie i grupowo z dziećmi i młodzieżą w Polsce i w USA. W ostatnich latach pracuje głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z ich rodzicami. Na co dzień prowadzi warsztaty oraz indywidualne konsultacje dla rodziców, opiekunów oraz nauczycieli przedszkolnych. Wspiera dorosłych w towarzyszeniu dzieciom w rozwoju i budowaniu relacji opartych na wzajemnym szacunku i empatii. Prowadzi również zajęcia dla studentów psychologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu z obszaru seksualności dzieci i młodzieży oraz zajęcia na studiach podyplomowych Seksuologia Praktyczna.
Swoją pracę poddaje superwizji. Pracuje w języku polskim i angielskim.
Na indywidualne konsultacje zaprasza rodziców i opiekunów dzieci od 1 do 10 roku życia, którzy:
- doświadczają trudności w obszarach związanych z rozwojem emocjonalnym i psychoseksualnym swoich dzieci
- nie wiedzą, w jaki sposób reagować na trudne dziecięce zachowania
- chcą lepiej wspierać swoje dzieci w przeżywaniu emocji i nauce samoregulacji
- są zaniepokojeni rozwojem dzieci
- potrzebują wsparcia w zakresie komunikacji z dzieckiem
- mają wątpliwości rodzicielskie i wychowawcze, które potrzebują omówić
- chcą spojrzeć z innej perspektywy na zachowanie dziecka

Aneta Jakubiec-Pińczuk
Jest psychologiem (absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończyła całościowe, czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, który jest ośrodkiem akredytowanym przez EAGT - European Association for Gestalt Therapy (Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt) oraz PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Zaprasza osoby doświadczające cierpienia, kryzysów życiowych, które pragną poprzyglądać się źródłom wywołującym dyskomfort i są gotowe na zmianę. Zgodnie z wymogami ukończyła psychoterapię własną, uczestniczyła w treningach interpersonalnych, terapeutycznych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji grupowej oraz indywidualnej w nurcie Gestalt oraz systemowym.
Obszary pracy:
- pomoc psychoterapeutyczna dla dorosłych i młodzieży
- konsultacje psychologiczne dotyczące problemów wychowawczych oraz rodzinnych

Marcin Nowacki
Jest psychologiem (absolwent Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu), nauczycielem MBCT, tj. terapii poznawczej opartej na uważności (ukończył szkołę organizowaną przez Oxford Mindfulness Center i Fundację Rozwoju Mindfulness), psychoterapeutą ACT oraz Gestalt (w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt). Pracuje także jako coach biznesowy. Z pierwszego wykształcenia jest prawnikiem, przez kilkanaście lat pracował jako menedżer, głównie w branży finansowej.
W swojej praktyce łączy doświadczenie zawodowe i prywatne z wiedzą psychologiczną i opartymi na dowodach wybranymi technikami m.in. szeroko rozumianą uważnością (mindfulness) oraz ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), wykorzystując je w obszarze indywidualnym (konsultacje psychologiczne, rozwój osobisty), biznesowym (rozwój menedżerów i organizacji) i sportowym.
Obszary pracy (wybrane):
- depresja, nerwice lękowe, zarządzanie stresem
- kryzysy rodzinne z powodu choroby, zdrady, straty pracy, rozłąki na emigracji
- przemoc
- podwyższanie skuteczności działania dla pracowników, menedżerów i sportowców
- radzenie sobie z wypaleniem zawodowym

Rafał Lewandowski
Jest psychologiem, psychoterapeutą Gestalt w trakcie certyfikacji oraz trenerem umiejętności interpersonalnych. Psychologię ukończył na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu. 4 letnie szkolenie psychoterapeutyczne ukończył w Szkole Psychoterapeutów Gestalt w krakowskim Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowanym przez Europejskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt (EAGT) i Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP). Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Uczestniczył ponadto w wielu szkoleniach poświęconych: psychoterapii Gestalt, grupowej psychoterapii Gestalt, wsparcia psychologicznego osób LGBT+/GSRD (ang. gender, sex, relationship diversity), interwencji kryzysowej, pracy ze świadomością ruchu i ciała. Ponadto ma 14 letni staż pracy szkoleniowej, edukacyjnej i konsultacyjnej.
Obszary pracy:
- afirmatywne wsparcie i psychoterapia dla osób LGBTQIA+/ GSRD oraz ich bliskich/rodzin
- wsparcie w przeżywaniu i radzeniu sobie ze stresem mniejszościowym (szczególnie doświadczeń dyskryminacji)
- wsparcie w procesie coming outu, budowania, odkrywania tożsamości/orientacji psychoseksualnych/rodzajów relacji/praktyk seksualnych (osób poza cis/hetero/mono-normatywnością)
- psychoedukacja (np. trening umiejętności intra/interpersonalnych, zdobywanie wiedzy na tematy związane ze swoim funkcjonowaniem, budowanie postawy proaktywnej, edukacja seksualna)
- wsparcie w przeżywanym kryzysie życiowym/ trudzie emocjonalnym/ traumie i wychodzenie z nich
- pomoc w problemach relacyjnych (z bliskimi, rodziną, w pracy)
- zaburzenia nastroju (np. depresja), zaburzenia lękowe (tzw. nerwice), zaburzenia osobowości
- zaburzenia psychosomatyczne, praca ze świadomością ciała
- wsparcie w budowaniu poczucia własnej wartości i szukaniu sensu
- psychoterapia indywidualna oraz grupowa
Pracuję zgodnie z kodeksem etyczno-zawodowym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz kodeksem etyki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Pracę poddaję regularnej superwizji u wielu superwizorów. Posiadam także profesjonalne ubezpieczenie psychoterapeutyczne.

Joanna Owczynników-Knapik
Jest psychologiem, psychoterapeutą w trakcie szkoły poznawczo-behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Zajmuję się pracą terapeutyczną z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Ukończyła wiele szkoleń m.in. Studium terapii dzieci i młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Bazowy Kurs Terapii Behawioralnej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej oraz szkolenie I stopnia z EEG Biofeedback.
Obszary pracy:
– depresja i inne zaburzenia nastroju
– zaburzenia lękowe (fobie, napady lęku, zespół lęku uogólnionego)
– zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne (natręctwa)
– zaburzenia psychosomatyczne
– zaburzenia osobowości
– stres
– niskie poczucie własnej wartości
– trudności w kontaktach z innymi
– trudności życiowe

Dorota Wójcik
Jest psycholożką, dietetyczką, specjalistką psychodietetyki i farmaceutką. Ukończyła z wyróżnieniem psychologię i psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz staż zawodowy w Instytucie Psychodietetyki. Dyplom potwierdzający posiadanie kwalifikacji w obrębie
zawodu dietetyka uzyskała w Akademii Dietetyki, a tytuł magistra farmacji zdobyła na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Wszelkie zalecenia dietetyczne i wsparcie psychologiczne przekazuje w oparciu o rzetelną wiedzę i dowody naukowe (ang. evidence-based practice). Stale rozwija swoje kompetencje poprzez udział w kursach i szkoleniach. Swoją pracę
poddaje superwizji u doświadczonych terapeutów. Prowadzi bloga Pracownia Zdrowego Stylu. Najczęściej pracuje z kobietami, które uczy życzliwej akceptacji, zdrowej relacji z ciałem i jedzeniem. Pracuje w duchu Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT)
Obszary pracy:
- zaburzenia odżywiania
- jedzenie pod wpływem stresu i emocji
- kompulsywne objadanie się
- nadwaga, otyłość
- niskie poczucie własnej wartości
- brak akceptacji swojego ciała
- pomoc w wychodzeniu z błędnego koła odchudzania i odzyskiwaniu dobrej relacji z jedzeniem
- wsparcie po operacji bariatrycznej
- psychoedukacja ( m.in . radzenie sobie ze stresem, regulacja emocji)
wsparcie w zmianie stylu życia

Kacper Korus
Jest psychologiem, psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym w Szkole Psychoterapii Crescentia, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Zajmuje się pracą terapeutyczną ze starszą młodzieżą i dorosłymi, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Ukończył praktyki w szpitalu psychiatrycznym w Miliczu, gdzie nabył doświadczenie w diagnozie i pracy z dorosłymi pacjentami.
Obszary pracy:
- zaburzenia lękowe
- depresja
- budowanie motywacji
- psychoedukacja
- niskie poczucie własnej wartości
- problemy natury seksualnej
- zespół stresu pourazowego
- trudności w relacjach międzyludzkich

Łukasz Gruszczyński
Jest psychologiem sportu, absolwentem Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Ukończył dwuletnie, podyplomowe studia z zakresu psychologii sportu, również na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest również certyfikowanym trenerem biofeedback’u GSR, który wykorzystuje w treningu psychologicznym sportowców. Cyklicznie uczestniczy w konferencjach naukowych w zakresie psychologii sportu, poszerzając wiedzę i umiejętności. Występował również na kilku dużych festiwalach górskich oraz konferencjach sportowych, prowadząc prelekcje z zakresu psychologii sportu i psychologi wspinania.
Pracuje ze sportowcami zarówno w zakresie indywidualnym, jak również grupowym i drużynowym, z dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą. Prowadzi sportowców z różnych dyscyplin. W swojej pracy realizuje również warsztaty dla trenerów sportowych oraz rodziców młodych sportowców, mające na celu zrównoważony rozwój młodzieży. Jest również instruktorem wspinaczki sportowej, którą wykorzystuje do szkoleń firmowych w zakresie motywacji, współpracy, podejmowania decyzji. Prowadzi regularne zajęcia wspinaczkowe.
Obszary pracy:
- przygotowanie mentalne sportowców (motywacja, koncentracja, czasy reakcji, uważność, relaksacja, praca z emocjami, wewnętrzny dialog)
- koncentracja dzieci i młodzieży
- treningi biofeedback
- rozwijanie rodzicielskich kompetencji wspierania młodych sportowców
- szkolenia biznesowe w zakresie motywacji, współpracy i podejmowania decyzji