
Coach

Witek Janowski
Jest coachem (absolwent studiów podyplomowych – programu certyfikowanego przez Izbę Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu), psychoterapeutą w trakcie szkolenia (w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, w nurcie psychodynamicznym), trenerem rozwoju, managerem z wieloletnim doświadczeniem. Współautor projektu ManKind - męskich kręgów. Pracuje z klientami, którzy są pod wpływem silnej presji, ciągłego stresu i napięcia, czują się przeciążeni zadaniami i przytłoczeni obowiązkami. Pomaga im odzyskać kontrolę i równowagę energetyczną, tak aby czuli spełnienie w pracy, radość i satysfakcję z życia.
Obszary pracy:
- wsparcie w wyzwaniach życiowych i biznesowych
- wzrost efektywności osobistej i zawodowej
- zaburzenia nerwicowe
- zaburzenia osobowości
- radzenie sobie ze stresem, złością, lękiem oraz innymi trudnymi emocjami
- przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu
- poprawa komunikacji w relacjach prywatnych i biznesowych
- wzmacnianie poczucia własnej wartości i praca z samooceną
- problemy w relacjach osobistych i zawodowych
- obniżony nastrój, niechęć, odzyskanie radości i pozytywnego nastawienia

Małgorzata Zięba
Jest psychoterapeutką Gestalt (w trakcie szkolenia akredytowanego przez Europejskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt), psychodietetyczką (WSNS w Lublinie) oraz coachem (certyfikat Szkoły Profesjonalnego Coachingu akredytowanego przez Izbę Coachingu). Rozwija się w nurcie ACT (terapia akceptacji i zaangażowania). Współtworzy Akademię Jedzenia Intuicyjnego. Pracuje z dorosłymi i z młodzieżą. Swoją pracę poddaje superwizji.
Obszary pracy:
- pomoc w problemach relacyjnych
- kryzysy życiowe, stres, wypalenie zawodowe
- Obniżony nastrój, trudności ze snem
- niskie poczucie własnej wartości
- zaburzenia odżywiania i wizerunku ciała
- nauka jedzenia intuicyjnego i uważnego (mindful eating)

Marcin Nowacki
Jest psychologiem (absolwent Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu), nauczycielem MBCT, tj. terapii poznawczej opartej na uważności (ukończył szkołę organizowaną przez Oxford Mindfulness Center i Fundację Rozwoju Mindfulness), psychoterapeutą ACT oraz Gestalt (w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt). Pracuje także jako coach biznesowy. Z pierwszego wykształcenia jest prawnikiem, przez kilkanaście lat pracował jako menedżer, głównie w branży finansowej.
W swojej praktyce łączy doświadczenie zawodowe i prywatne z wiedzą psychologiczną i opartymi na dowodach wybranymi technikami m.in. szeroko rozumianą uważnością (mindfulness) oraz ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), wykorzystując je w obszarze indywidualnym (konsultacje psychologiczne, rozwój osobisty), biznesowym (rozwój menedżerów i organizacji) i sportowym.
Obszary pracy (wybrane):
- depresja, nerwice lękowe, zarządzanie stresem
- kryzysy rodzinne z powodu choroby, zdrady, straty pracy, rozłąki na emigracji
- przemoc
- podwyższanie skuteczności działania dla pracowników, menedżerów i sportowców
- radzenie sobie z wypaleniem zawodowym

Alicja Dworowska
Jest coachem (absolwentka studiów podyplomowych Coaching z elementami psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu), z zawodu ekonomistka ukończyła SGH w Warszawie i europejski program CEMS MiM na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Członkini i mentorka instytutu rachunkowości zarządczej CIMA oraz wykładowczyni CIMA Business Accounting na UE we Wrocławiu. Od lat inspiruje do rozwoju oraz spełniania własnych marzeń, prowadząc warsztaty #IamRemarkable oraz angażując się jako trenerka i mentorka w działania organizacji Vital Voices Poland. Aktywna propagatorka rozwoju kluczowych kompetencji przyszłości wdrażająca najlepsze wzorce zrównoważonego rozwoju i dobrego stylu życia podpatrzone podczas pracy w Danii oraz we Włoszech. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw zdobyte w branży farmaceutycznej i IT oraz w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami analityków i księgowych. Prywatnie pasjonatka muzyki, gry w tenisa i włoskiego dolce vita.
W swojej praktyce coacha łączy doświadczenia zawodowe oraz szeroki wachlarz zainteresowań z obszarów innowacyjności i trendów przyszłości z umiejętnościami coachingowymi, technikami uważności oraz rozwojem osobistym i biznesowym. Najczęściej pracuje z kobietami, które pragną zwiększać swoją strefę wpływów w biznesie lub myślą o zmianie kariery. Prowadzi sesje w języku polskim oraz języku angielskim.
Obszary pracy:
- proces zmiany zawodowej lub osobistej
- pewność siebie oraz efektywność zawodowa i osobista
- rozwój kariery i awans zawodowy
- identyfikacja mocnych stron i praca nad ich wykorzystaniem w osiąganiu celów
- praca nad własną marką i sposobu postrzegania nas przez otoczenie
- ograniczenie nadmiernego myślenia i prokrastynacji.

Katarzyna Jańska
Jest absolwentką studiów filologicznych na Uniwersytecie Wrocławski oraz Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji przy SWPS w Warszawie, co pozwoliło jej na rozwinięcie zainteresowań człowiekiem, a w szczególności obszaru związanego z tym, w jaki sposób wpływa na jednostkę kultura i sztuka. Od wielu lat jest zafascynowana koncepcją wspólnoty. Kolektyw rozumie jako formę protestu przeciw skrajnemu indywidualizmowi i przestrzeń dającą możliwości ciągłego zaczynania od nowa. "Dziś, gdy stoimy przed wielkimi wyzwaniami transformacji (ekologicznej, technologicznej, społecznej), jest to szczególnie ważne, by dzięki twórczej wymianie między ludźmi następowała zmiana".
Do tych idei odwołuje się w pracy podczas spotkań indywidualnych oraz sesji grupowych.
Zaprasza do pracy coachingowej opartej na dwóch filarach, tj. zatrzymaniu
się i sprawczości.
Praktykuje model coachingu, pozwalający na zatrzymanie się, zatrzymanie się przy sobie i danie sobie zgody na to, że nie muszę być lepszą wersją siebie. Daje to możliwość poznania siebie, zrozumienie mechanizmów, które nami powodują, poczucia swoich emocji i ciała. Z tego miejsca dopiero można podejmować świadome decyzje, nie będące tożsame z modą na samodoskonalenie.
W pracy z klientem zwraca uwagę na to, że można „nie wiedzieć” i że to jest ok, że kształtuje nas właśnie poszukiwanie odpowiedzi.
Obszary pracy:
Wspiera klientów w osiąganiu celu. Uważa, że w obszarze, na który człowiek ma wpływ, może podjąć działania pomagające w osiągnięciu celu. Natomiast w obszarze, na który nie ma wpływu, może starać się zaakceptować ten fakt, nawet, gdy prowadzi do złości, smutku. Ważnym jest, by nauczyć się rozpoznawać w sobie te emocje i znaleźć sposób na ich wyrażanie. Akceptacja tego, co jest pozwala dalej cieszyć się życiem.